Nabídka zboží

Ludvík Losos: Jiří Bouda - Život a dílo, Nadatur

Ludvík Losos: Jiří Bouda - Život a dílo, Nadatur
Ludvík Losos: Jiří Bouda - Život a dílo, Nadatur Ludvík Losos: Jiří Bouda - Život a dílo, Nadatur Ludvík Losos: Jiří Bouda - Život a dílo, Nadatur Ludvík Losos: Jiří Bouda - Život a dílo, Nadatur Ludvík Losos: Jiří Bouda - Život a dílo, Nadatur Ludvík Losos: Jiří Bouda - Život a dílo, Nadatur Ludvík Losos: Jiří Bouda - Život a dílo, Nadatur

Výrobce: Nadatur Nadatur
Katalogové číslo: Nadatur JBZD
Dostupnost: 1
Cena: 949,00Kč
Bez daně:863,00Kč
Množství:  
   - NEBO -   

Malíř a grafik Jiří Bouda (* 1934, † 2015) byl výjimečnou osobností českého výtvarného umění druhé poloviny 20. století. Původně krajinář prostřednictvím své lásky k železnici objevil specifický fenomén železničního prostředí – železniční krajinu, kterou dokázal vyjádřit s osobitou poezií. Současně však vědomě navazoval na odkazy malířů – vedutistů 18. a 19. století a snažil se zachytit tvář českých měst a míst.

Zobrazoval je svým působivým poetickým pohledem, nejen prostřednictvím volných grafických listů, ale také v drobné grafice, především ve formě ex libris, ve které se zařadil jak počtem, tak i kvalitou k předním mezinárodně uznávaným tvůrcům. Jeho výraznou předností bylo suverénní ovládnutí všech grafických technik, zejména však barevné litografie, ve které se dokázal přiblížit výrazu klasické malby. Rozsah jeho tvorby, její rozmanitost a samozřejmě i nevšední osobnost umělce se snaží tato kniha zachytit a přiblížit čtenáři. Publikace je vázaná v pevné vazbě mimořádného formátu 240 x 297 mm, s plnobarevným tiskem. Na 248 stranách křídového papíru naleznete také více než 540 fotografií z rodinného archivu a věrných reprodukcí výtvarných děl Jiřího Boudy.

Autor: Ludvík Losos
.

 

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže: