Nabídka zboží

Historie místní dráhy Svitavy-Polička-Žďárec u Skutče, Josef Vendolský, Pavel Stejskal, Corona KC0725

Historie místní dráhy Svitavy-Polička-Žďárec u Skutče, Josef Vendolský, Pavel Stejskal, Corona KC0725
Historie místní dráhy Svitavy-Polička-Žďárec u Skutče, Josef Vendolský, Pavel Stejskal, Corona KC0725 Historie místní dráhy Svitavy-Polička-Žďárec u Skutče, Josef Vendolský, Pavel Stejskal, Corona KC0725 Historie místní dráhy Svitavy-Polička-Žďárec u Skutče, Josef Vendolský, Pavel Stejskal, Corona KC0725 Historie místní dráhy Svitavy-Polička-Žďárec u Skutče, Josef Vendolský, Pavel Stejskal, Corona KC0725

Výrobce: Nakladatelství Corona
Katalogové číslo: COR KC0725
Dostupnost: 2
Cena: 289,00Kč
Bez daně:263,00Kč
Množství:  
   - NEBO -   
120 letá historie místní dráhy nebyla, tak jako mnoho dalších místních tratí, přímočará a bezproblémová. Již její začátky se nesly v duchu prvních omylů a změn. Přesto její postupná výstavba pomohla celému regionu k daleko rychlejšímu rozvoji. 
 
Historie trati je pojata chronologicky a tak jsou vidět nejen její jednotlkivá období výstavby a provozu. Jsou zahrnuta všechna léta před Velkou válkou, meziválečné období, válečná léta 1939-45 nebo její další rozvoj  po 2. sv. valce, v období socialismu, ale i léta tápání a opětovného hledání po roce 1989 až do současnosti. Autoři přehledně zpracovali historii strojového a vozového parku v jednotlivých obdobích. Nezapomněli  ani na vlečky navazující na trať. Knihu doplňuje velké množství dobových fotografií, výkresů budov a tratí nebo kopie jízdních řádů a provozních dokumentů. 
 
Vydání: 1.
Rok: 2016
Rozměry: 160 x 230 mm
Počet stran: 315
Jazyk: česky

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže: