Nabídka zboží

Leptaná stavebnice lokomotivy T 435.0 v provedení II. série s pensylvánskými podvozky, TT, Hekttor 12054

Leptaná stavebnice lokomotivy T 435.0 v provedení II. série s pensylvánskými podvozky, TT, Hekttor 12054
Leptaná stavebnice lokomotivy T 435.0 v provedení II. série s pensylvánskými podvozky, TT, Hekttor 12054 Leptaná stavebnice lokomotivy T 435.0 v provedení II. série s pensylvánskými podvozky, TT, Hekttor 12054 Leptaná stavebnice lokomotivy T 435.0 v provedení II. série s pensylvánskými podvozky, TT, Hekttor 12054 Leptaná stavebnice lokomotivy T 435.0 v provedení II. série s pensylvánskými podvozky, TT, Hekttor 12054

Výrobce: Hekttor Hekttor
Katalogové číslo: H 12054
Dostupnost: 3
Cena: 590,00Kč
Bez daně: 488,00Kč
Množství:  
   - NEBO -   

Výrobce píše:

O předloze:
V roce 1959 vyhrál projekt T 435 svůj první "konkurenční zápas". V téže době se začaly vyrábět také lokomotivy řady T 444.0, které byly dráhou favorizovány. Teprve po určitém zklamání z jejich výkonů byla objednána první série řady T435. Nové lokomotivy se staly u personálu vcelku oblíbenými a bylo jich ve třech sériích vyrobeno pro ČSD, průmysl a export celkem 287 kusů. 7 strojů první série bylo také přerozchodováno na 1524 mm a z nich dvě byly prodány sovětským drahám jako ČME 2. Tyto dvě lokomotivy, vedené v depu Moskva - Ljubino, také v podstatě zahájily velmi úspěšnou ságu exportu motorových lokomotiv ČKD do SSSR. Ale to už je další příběh.

Konstrukčně jde o podvozkovou motorovou lokomotivu s dieselelektrickým přenosem výkonu s uspořádáním Bo´ Bo´. Její nástavba má kapotové uspořádání s kabinou na jednom konci vozidla. Leží na svařovaném rámu, který se u jednotlivých sérií liší výškou. Pod ním jsou zavěšeny podvozky a nádrž na naftu o objemu objemu 2400 litrů. Prakticky kolem celé lokomotivy, s výjimkou boků kabiny, vede poměrně široký ochoz, usnadňující jak práci lokomotivní čety a posunovačů, tak i údržbu. 
Podvozky lokomotivy měly rozvor 2400 mm a tímto v podstatě stanovily standard používaný dále u všech sériových čtyřnápravových lokomotiv ČKD  Délka stroje přes nárazníky je 12560 mm, hmotnost 61 tun, max. rychlost 60 km/h, s výjimkou stroje T 435.087, který byl zpřevodován na 80 km/h.
Lokomotiva zpočátku byla u ČSD nasazována k traťové službě jako náhrada parních lokomotiv. Časem byla vytlačována na vedlejší tratě a na posunovou službu.

O modelu
Náš model představuje  podobu řady v provedení III. série. Tato se vyznačuje větracími žaluziemi na dveřích kapoty (místo sítě u předchozích sérií) a "pensylvánskými" podvozky.

Novinkou je, že konstrukce modelu již počítá s motorizací.

Původně stavebnice obsahovala leptaný rám pro použití komponent z lokomotivy Tillig Start V 100. Za dobrou cenu si ji můžete objednat třeba  zde . V současné variantě byl leptaný rám vypuštěn (což se projevilo na snížení ceny stavebnice) a je možno si objednat rám z 2 mm mosazi, řezaný laserem a frézovaný na 3D fréze, který je taktéž vyroben pro použití komponent z V 100.

Jak vypadá motorizace stavebnice tímto pojezdem, můžete vidět zde.

Obsah stavebnice:

-vyleptaný mosazný plech se stavebnicí skříně a frémy vozidla a masek podvozků

- stavební návod

Aršík s obtisky si můžete přiobjednat zde.

Aršík s leptanými řadovými tabulkami si můžete přiobjednat zde.

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže:Štítky