Novější verze s oranžovým pruhem a nápisem SPOJE. Starší verze s tmavě modrým pruhem a bílým nápisem „Československá pošta“ je v plánu.
Leptaná stavebnice linkového autobusu Karosa ŠL11 upraveného na ambulantní poštu včetně obtisků a interiéru řezaného laserem. Stavebnice obsahuje vše potřebné – lept karosérie, lept rámu, kola řešená vrstvením leptaných a kartonových dílů, interiér řezaný laserem do kartonu a obtisky. Součástí kompletní zasklení celého autobusu – přesně řezané boční fólie a čelní tvarovaná skla. Obtisky obsahují základní motivy (světla, SPZ a další drobnosti) a také dva oranžové pruhy s nápisy SPOJE, které je třeba umístit na světlý podklad.
Vůz vychází z Karosy ŠL11, přičemž má zaslepená některá okna a interiér je upraven pro třídění a převoz pošty. Autobusy byly původně určeny pro Spoje jako náhrada podobných úprav autobusů RTO.
První funkční vzorky autobusů Š11 začaly sjíždět z výrobní linky již v roce 1961, poslední vozy vyjely v roce 1981, kdy byly nahrazeny Karosami řady 730. Přestavby na ambulantní pošty probíhaly postupně, a tak je možno dohledat v pramenech použití různých výrobních sérií vozů ŠL11. Pro více informací doporučujeme navštívit stránku věnující se celé řadě Š11 a stránky Muzea vlakové pošty.
Stavebnice je kvůli tvarům skutečné předlohy oproti novějším autobusům Karosa řady 700 složitější na sestavení a není tak vhodná pro úplné začátečníky. Je nutné pečlivě naohýbat celý díl skříně dle fotodokumentace, poté zpevnit připájením příček na čelech, a poté připájet pečlivě naohýbaná čela, která netvoří nosnou část skříně. Leptaná kola vyžadují chvíli na jejich sestavení, ale toto řešení umožnilo omezit počet subdodavatelů, kvůli kterým by vznikaly problémy s dostupností celých stavebnic. Protože je většina kol skryta v podbězích, výsledný efekt je přesto velmi dobrý. Je možno objednat jako dodatečný díl odlitá kola (ze seznamu zvolte variantu „starší Š11″ a „odlitky 2+2″).
Můžete také objednat dodatečnou leptanou sadu obsahující prolisy a boční orientaci nad přední dveře – tím je možno vyrobit autobus prvních výrobních sérií. V takovém případě je třeba provést také úpravu nárazníků z této stavebnice (rozpůlení a zatočení až k bočnicím).
Použití: Autobus je vhodné pájet. Interiér je po oddělení dílů z rámečku (u větších dílů občas nutné projet drážku nožíkem nebo prostříhnout nůžkami, pokud není řez na 100 % skrz) nejlepší lepit disperzním lepidlem (Herkules) nebo řídkým vteřinovým lepidlem. Obtisky jsou řešeny tiskem na čirý obtiskový papír, potřebují tedy pod sebou vždy světlý (nejlépe bílý) podklad a je nutné je vždy obstříhnout dle požadovaného tvaru (popisky nemají samostatný lak). Pouze obtiskové pruhy obsahují malý aršík tisknutý na bílý podklad, zde je naopak nutno obstříhnout přesně požadovaný tvar výsledného obtisku. Před započetím stavby je vhodné si přečíst články popisující stavbu včetně vypsaných tipů, triků a rad.
Materiál: Tvrdá mosaz 0.3 mm.