Nabídka zboží

Elektrická lokomotiva E 77 Tillig

Firma Tillig změnila produktový obrázek letošní novinky, lokomotivy E 77 (kat. č. 96400). Ten je nyní vyobrazen s černými koly. Na výkresu CAD v novém katalogu je lokomotiva s červenými koly. Vzhled našeho modelu, jak byl nyní představen, vychází z dobového barevného schématu. U lokomotiv vrácených ze Sovětského svazu byly rám a skříně kol při renovaci natřeny černou barvou v souladu s předpisy platnými od roku 1955. E 77 25 prošla v únoru 1960 průběžnou inspekcí, což je stav, který představuje náš model. Aby bylo možné lépe odhalit praskliny, byly rám a skříň kol lokomotiv DR od roku 1961 natírány červenou barvou v souladu s DV 997, což bylo prováděno v rámci hlavní prohlídky. Protože však v této době nebyly na lokomotivách E 77 prováděny žádné další hlavní prohlídky, neměla být žádná z lokomotiv opatřena odpovídajícím nátěrem.

Pokud byl v provozu stroj E 77 s červenými koly, mohou to s jistotou prokázat pouze barevné fotografie. Existují černobílé fotografie z roku 1965, na kterých je možné interpretovat barvu kol. Ale jen pro ně, ne pro jejich předchůdce. To by bylo nelogické. Ale může to být také jen špína.

Výjimkou je samozřejmě dnešní muzejní lokomotiva E 77 10. Tato lokomotiva byla v roce 1971 renovována jako exponát pro výstavu vozidel v Radebeulu s červeným rámem a červenými koly - v souladu s tehdejšími předpisy. Když byla lokomotiva uvedena do původního stavu, byl rám opět natřen na černo a kola zůstala červená.

Časem se samozřejmě objeví i lokomotiva TILLIG E 77 10 s červenými dvojkolími.