Nabídka zboží

Gastronomie na kolejích, Ludvík Losos, Michal Handrejch, Růžolící chrochtík

Gastronomie na kolejích, Ludvík Losos, Michal Handrejch, Růžolící chrochtík

Výrobce: Růžolící Chrochtík Růžolící Chrochtík
Katalogové číslo: RCH GastroNaKolej
Dostupnost: 10
Cena: 980,00Kč
Bez daně: 891,00Kč
Množství:  
   - NEBO -   

Cestování vlakem se dnes stává otázkou životního stylu. Spoje jsou rychlejší a roste také komfort pasažérů. Výrazně k tomu přispívá úroveň gastronomických služeb od drobného občerstvení a kávy z minibarů až po špičkovou kuchyni, kterou nabízejí jídelní vozy ČD Restaurant především na hlavních dálkových linkách směřujících do Německa, Rakouska či Maďarska. Na jejich menu najde cestující tradiční svíčkovou na smetaně i takové speciality, jako jsou karotkový krém se zázvorem, chilli a kokosem nebo třeba telecí krk Bourguignon.

Tím, kdo se rovných 60 let stará o chuťové buňky cestujících, je společnost JLV. Právě u příležitosti tohoto jubilea se zrodil nápad sepsat historii stravování a ubytovacích služeb ve vlacích. Publikace „Gastronomie na kolejích“ přináší na 272 stranách desítky dobových fotografií, popisy jídelních, lůžkových a salonních vozů, ale také jídelní lístky nebo jízdní doklady ze soukromých sbírek.

Jméno hlavního autora, kterým je přední železniční historik Ludvík Losos, je zárukou, že se čtenářům do rukou dostává opravdu výjimečné a komplexní dílo, které nemá v evropském prostoru obdoby a zaručeně potěší každého milovníka železnice i historie obecně. Může být například krásným dárkem pod vánoční stromeček.

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže:Štítky