Nabídka zboží

Kam se jezdívalo z nádraží Praha - Těšnov, Stanislav Musil, Plot, Kosmas

Kam se jezdívalo z nádraží Praha - Těšnov, Stanislav Musil, Plot, Kosmas
Kam se jezdívalo z nádraží Praha - Těšnov, Stanislav Musil, Plot, Kosmas Kam se jezdívalo z nádraží Praha - Těšnov, Stanislav Musil, Plot, Kosmas Kam se jezdívalo z nádraží Praha - Těšnov, Stanislav Musil, Plot, Kosmas Kam se jezdívalo z nádraží Praha - Těšnov, Stanislav Musil, Plot, Kosmas

Výrobce: Kosmas Kosmas
Katalogové číslo: KamSeJezdiloPrahaTesnov
Dostupnost: 2
Cena: 689,00Kč
Bez daně: 626,00Kč
Množství:  
   - NEBO -   

Kolik spěchajících cestujících prošlo odjezdovou dvoranou, kolik jízdenek bylo v pokladnách vydáno, kolik půllitrů piva bylo vyčepováno v restauraci a kolik litrů strojního oleje vyteklo z tyčoví parních lokomotiv na pražce kolejí nádraží Praha-Těšnov – to už dnes nikdo nespočítá…

Téměř stoletá historie významného pražského nádraží ožívá v této knize především v popisu vozebních ramen s relacemi vlaků, které odtud vyjížděly. Vedle osobních vlaků a ve své době rychlíků jsou zaznamenány i relace vlakových pošt jakožto nedílná součást každodenního koloritu zdejšího provozu.
Ale nejen o tom kniha pojednává. Čtenář se seznámí rovněž se vznikem c. k. Rakouské severozápadní dráhy, jejíž výraznou tváří popisované nádraží bylo, a zároveň se dozví, proč zde cestující do vlaků už nenastupují a proč už ani výpravní budova ke smutku všech příznivců železnice nestojí.

Text doprovází bohatá obrazová dokumentace. Kromě tabulek a schémat tratí se tu dostávají k očím čtenářů fotografie z dávných i pozdních dob existence nádraží, ukázky z dobových jízdních řádů, staré inzerce, jízdenky, pohlednice a také snímky či nákresy poštovních vozů.

Nakladatelství Plot, 1. vydání, 2019, pevná vazba, 312 stran, česky, rozměry: 30,8 x 22 cm.

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže:Štítky