Nabídka zboží

Elektrické lokomotivy řady E 499.1, Martin Žabka, Michal Štrublík, Krokodýl

Elektrické lokomotivy řady E 499.1, Martin Žabka, Michal Štrublík, Krokodýl
Elektrické lokomotivy řady E 499.1, Martin Žabka, Michal Štrublík, Krokodýl Elektrické lokomotivy řady E 499.1, Martin Žabka, Michal Štrublík, Krokodýl Elektrické lokomotivy řady E 499.1, Martin Žabka, Michal Štrublík, Krokodýl Elektrické lokomotivy řady E 499.1, Martin Žabka, Michal Štrublík, Krokodýl Elektrické lokomotivy řady E 499.1, Martin Žabka, Michal Štrublík, Krokodýl Elektrické lokomotivy řady E 499.1, Martin Žabka, Michal Štrublík, Krokodýl Elektrické lokomotivy řady E 499.1, Martin Žabka, Michal Štrublík, Krokodýl

Výrobce: Krokodýl – dopravní nakladatelství Krokodýl – dopravní nakladatelství
Katalogové číslo: KRO Elektrické lokomotivy řady E499.1, Martin Žabka, M. Štrublík
Dostupnost: 35
Cena: 899,00Kč
Bez daně: 899,00Kč
Množství:  
   - NEBO -   

V nabídce Dopravního nakladatelství Krokodýl vychází novinka – nová knížka o „jedničkových“ Bobinách řady E499.1 (141). 

Prototyp „jedničkových“ Bobin E499.101 byl ze Škody Plzeň dodán roku 1957, 60 sériových strojů potom v období 1959-1960. Od té doby se staly Bobiny na dvě desetiletí symbolem pro dálkovou rychlíkovou vozbu na Československých tratích napájených stejnosměrnou soustavou 3 kV. V dávných letech zajížděly s dálkovými rychlíky a expresy i na Slovenské území, kde vozily vlaky pod Tatry až do Košic a Čiernej nad Tisou. Po dodávce moderních rychlíkových strojů E499.2 však Bobiny neskončily a téměř další tři desetiletí brázdily koleje v čele osobních i nákladních vlaků. Poslední stroje byly z pravidelného provozu vyřazené po více než půl století služby.

Tato pátá publikace z edice Československá železniční vozidla přibližuje historii vzniku „jedničkových“ Bobin, které se staly prvními bezlicenčními lokomotivami ze Škody Plzeň. V osmi textových kapitolách je zachycené mnohé o jejich vývoji, výrobě, dodávkách, provozu či technickém provedení. Text dotvářejí kapitoly o exportních lokomotivách rady EU05/EP05 pro PKP či ČS1 a 3 pro SŽD. Nechybí ani povídání Michala Martinka, který s pražským strojvedoucím Miroslavem Šeclem odvezli mimořádné vlaky s lokomotivou E499.1001 při příležitosti turistického pochodu na Říp. V této fotograficky bohaté publikaci je možné nalézt nejen fotografie všech 61 strojů z různých období provozu, ale též mnohé tovární fotografie z montáže a výroby ve Škodovce, provozní dokumenty, výkresy a nákresy znázorňující jednotlivé časti těchto lokomotiv.

 

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže:Štítky