Nabídka zboží

Parní lokomotivy v analogových časech, Jiří Woitsch

Parní lokomotivy v analogových časech, Jiří Woitsch
Parní lokomotivy v analogových časech, Jiří Woitsch Parní lokomotivy v analogových časech, Jiří Woitsch Parní lokomotivy v analogových časech, Jiří Woitsch Parní lokomotivy v analogových časech, Jiří Woitsch

Výrobce: Malá nakladatelství, vlastní náklady Malá nakladatelství, vlastní náklady
Katalogové číslo: Parní lokomotivy v analogových časech, Jiří Woitsch
Dostupnost: 6
Cena: 1.350,00Kč
Bez daně: 1.350,00Kč
Množství:  
   - NEBO -   

Poutavá obrázková publikace o parních lokomotivách plná kvalitních černobílých fotografií s poutavými příběhy z let, kdy byly parní lokomotivy stále v provozu.

Autor fotografií Jiří Woitsch se narodil v roce 1948 a není v nadsázce řečeno, že část svého dětství strávil na nádraží, což ovlivnilo jeho další profesní dráhu. Na železnici pracoval v různých pozicích od roku 1966 až téměř do okamžiku vydání této knihy, která završuje jeho celoživotní zaujetí mizejícím světem parních lokomotiv. Ve druhé polovině 20. století byl oblíbeným fotografickým materiálem svitkový černobílý film, populárním formátem pak rozměr 6x6cm. A tomuto kouzlu, tedy dvouokým zrcadlovkám Yashica a klasické analogové fotografii spolu s vůní vývojky a ustalovače zůstal Jiří Woitsch věrný dodnes.

Autor nechtěl z množství fotografií, kterých má téměř deset tisíc, vybírat ty nejstarší záběry. Naopak, kniha se zaměřuje na dobu, kdy parní lokomotivy až překotně mizely z našich tratí a končily na šrotištích. Některé měly to štěstí, že se na koleje opět vrátily třeba jako filmová rekvizita, nebo jen pro potěšení malých i velkých příznivců páry.

Počet stran: 338, formát A4

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže:Štítky