Doprodej stavebnice. Výroba bude ukončena.
Leptaná stavebnice autobusu Karosa C734 přestavěného na stěhovací speciál nebo na speciál pro přepravu koní.
Stavebnice obsahuje vše potřebné:
Obtisky obsahují základní univerzální motivy (přední masky, SPZ a další drobnosti). Žádná velká sada není aktuálně k dispozici.
Stavebnice obsahuje díly tak, aby bylo možno sestavit variabilně téměř jakýkoliv vůz včetně podomácku dělaných úprav. Je možno vyříznutím zeslabených částí vytvořit starší provedení s nepřeplňovaným motorem, tzv. “atmosférák”, je možno umístit výfuk do zadního nárazníku, nebo mít zadní nárazník bez výfuku. Obsaženy jsou čelní masky se starším provedením kulatých světlometů, nebo s novějšími oválnými. Novější autobusy mají v přední části druhý poklop nuceného větrání, ten je možno osadit volitelně. Přední nápravu je možno řešit buďto v rovném směru, nebo použít díly pro imitaci vytočené nápravy do obou směrů. Zadní nápravu lze vyhotovit ve více verzích (starší Rába nebo novější malá Rába, příp. Detva). SPZ jsou připraveny v novějších i starších verzích. Nechybí ani stěrače a zrcátka.
Autobus je konstruován tak, aby stavebnice byla jednoduchá a aby jí sestavil i začínající modelář. Díky přiloženému rámu je dosaženo přesného usazení náprav s koly. Střecha obsahuje ze spodní strany drážky, pomocí kterých je možno střechu nastřihnout a naohýbat pro získání reálnějšího vzhledu. Pro inspiraci na tuning stavebnice doporučujeme článek kolegy Rosťopiše, kde jsou všechna vylepšení pro náročnější modeláře popsána.
Historie: Přestaveb se vyskytuje větší množství. Dá se říct, že skoro co kus, to originál. Ve větší míře se přestavbám věnoval DP Mariánské Lázně, dnes již však podle fotek těžko dohledat, který autobus je odkud. Proto byl vybrán jeden zástupce univerzálního provedení jak pro stěhování, tak pro převoz koní. Velká část těchto vozů dnes končí odstavená v kopřivách nebo v koutech zemědělských podniků, proto se může jednat také o vděčný námět na zajímavý vrak. Pozornost při hledání podkladů je třeba věnovat tomu, že některé skutečné autobusy nejsou čistokrevnými přestavbami řady 730, ale může se jednat například o starší Šx11 s použitím dílů z řady 700 (nové hranaté kabiny atp).
Použití: Autobus je vhodné pájet, ale už se našli i modeláři, kteří autobus slepili bez kapky cínu jen za použití vteřinového lepidla. Interiér je řezaný do kartonu, po oddělení dílů z rámečku (u větších dílů občas nutné projet drážku nožíkem nebo prostříhnout nůžkami, pokud není řez na 100 % skrz) je nejlepší ho lepit disperzním lepidlem (Herkules) nebo řídkým vteřinovým lepidlem. Obtisky jsou řešeny tiskem na čirý obtiskový papír, potřebují tedy pod sebou vždy světlý (nejlépe bílý) podklad a je nutné je vždy obstříhnout dle požadovaného tvaru (popisky nemají samostatný lak). Před započetím stavby je vhodné si přečíst články popisující stavbu včetně vypsaných tipů, triků a rad.
Materiál: Tvrdá mosaz 0.3 mm.