Nabídka zboží

Stavebnice autobusu Škoda 706 RTO CAR (2D), H0, MojeTT 087042

Stavebnice autobusu Škoda 706 RTO CAR (2D), H0, MojeTT 087042
Stavebnice autobusu Škoda 706 RTO CAR (2D), H0, MojeTT 087042 Stavebnice autobusu Škoda 706 RTO CAR (2D), H0, MojeTT 087042 Stavebnice autobusu Škoda 706 RTO CAR (2D), H0, MojeTT 087042 Stavebnice autobusu Škoda 706 RTO CAR (2D), H0, MojeTT 087042 Stavebnice autobusu Škoda 706 RTO CAR (2D), H0, MojeTT 087042 Stavebnice autobusu Škoda 706 RTO CAR (2D), H0, MojeTT 087042 Stavebnice autobusu Škoda 706 RTO CAR (2D), H0, MojeTT 087042

Výrobce: MojeTT MojeTT
Katalogové číslo: MTT087042
Dostupnost: 1
Cena: 666,00Kč
Bez daně: 550,00Kč
Množství:  
   - NEBO -   

První foto je ilustrační – stejný autobus v TT. Ostatní fotky převzaty z verze s bouchacími dveřmi pro ilustraci detailů a provedení v H0.

Leptaná stavebnice linkového autobusu Škoda 706 RTO CAR včetně obtisků a interiéru. Jedná se o verzi s dvoudílnými, pneumaticky ovládanými dveřmi. Stavebnice obsahuje vše potřebné – lept karosérie, lept rámu, kola řešená vrstvením leptaných a kartonových dílů, interiér řezaný laserem do kartonu a obtisky. Součástí kompletní zasklení celého autobusu – přesně řezané boční fólie a čelní tvarovaná skla. Obtisky obsahují základní univerzální motivy (světla, SPZ, loga ČSAD a další drobnosti). Je možno objednat přímo z rozvinovacího menu variantu obtiskových pruhů. Velká sada obsahuje modré pruhy a také vše z malé sady obtisků.

Stavebnice představuje autobus vyráběný ve vysokomýtské Karose. Ostatní verze CAR (z Holýšova a z LIAZu) se liší jinými vstupními dveřmi (dvoukřídlé nebo čtyřkřídlé pneumaticky ovládané).

Autobusy RTO byly nástupci řady RO a předchůdci řady Š11. Vyráběny byly v Československu mezi roky 1958 a 1972, v Polském Jelczi jako licenční výroba ještě déle. Od novějších autobusů se autobusy liší především polosamonosnou karosérií, kdy je motor umístěn na hlavní rámu v přední části vozidla (schován v krytu vedle řidiče). Díky této konstrukci byly autobusy vhodné také k tahání osobních přívěsů a pro přestavby na různé přepravníky, stěhovací speciály atd. Autobusy RTO patřily neodmyslitelně k autobusové dopravě v Československu, Polsku ale i dalších zemích.

Ze stavebnice je možné postavit jak československé RTO, tak polský Jelcz – největší rozdíl je v provedení čelních světlometů. To je v modelu řešeno otvorem v prostoru světel, do kterého se buďto vlepí přiložené leptané světlo (pro vozy RTO) nebo se pomocí elektrikářské dutinky či jiného vhodného profilu vytvoří vystouplá svítilna (pro vozy Jelcz). Stavebnice představuje novější provedení (zrcátka, větračky ob jedno okno atd.).

Stavebnice je kvůli tvarům skutečné předlohy oproti novějším autobusům Karosa řady 700 složitější na sestavení a není tak vhodná pro úplné začátečníky. Kdo však sestavil stavebnici Š11, jistě si poradí i s touto stavebnicí. Ač se to nemusí na první pohled zdát, počtem ohybů je stavebnice dokonce jednodušší než Š11, pouze je třeba naohýbat hlavní díly pečlivě do správných plynulých tvarů, případně dotmelit a přebrousit. Na čelech nejsou záměrně žádné díly, které by bránily plynulému přetmelení a přebroušení a dosazují se až později – např. světla nebo čelní maska. Stavebnice si nechává v podstatných místech „rezervu“, takže i když jí nenaohýbáte 100% přesně, i tak lehkým dotmelením vytvoříte dobře vypadající model.

Je nutné pečlivě naohýbat celý díl skříně dle fotodokumentace, poté zpevnit připájením příček na čelech, a poté připájet pečlivě naohýbaná čela, která netvoří nosnou část skříně. Leptaná kola vyžadují chvíli na jejich sestavení, ale toto řešení umožnilo omezit počet subdodavatelů, kvůli kterým by vznikaly problémy s dostupností celých stavebnic. Protože je většina kol skryta v podbězích, výsledný efekt je přesto velmi dobrý. Je možno objednat z nabídky odlitá kola od TTauta.cz. Odlitá kola neodpovídají přesně tzv. „trilexům“, přesto působí na výsledném modelu dobrým dojmem.

Použití: Autobus je vhodné pájet. Interiér je po oddělení dílů z rámečku (u větších dílů občas nutné projet drážku nožíkem nebo prostříhnout nůžkami, pokud není řez na 100 % skrz) nejlepší lepit disperzním lepidlem (Herkules) nebo řídkým vteřinovým lepidlem. Obtisky jsou řešeny tiskem na čirý obtiskový papír, potřebují tedy pod sebou vždy světlý (nejlépe bílý) podklad a je nutné je vždy obstříhnout dle požadovaného tvaru (popisky nemají samostatný lak). Pouze obtiskové pruhy obsahují malý aršík tisknutý na bílý podklad, zde je naopak nutno obstříhnout přesně požadovaný tvar výsledného obtisku. Před započetím stavby je vhodné si přečíst články popisující stavbu včetně vypsaných tipů, triků a rad.

Materiál: Tvrdá mosaz 0.3 mm.

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže:



Štítky