Malá přestavbová sada pro úpravu stavebnice LPH na vůz Bi (dříve Ci) s otevřenými plošinami na čelech. Původní stavebnice obsahuje bočnici, která rozložením oken správně zobrazuje vozy Bi (Ci), má však velmi masivní naznačení spojů plechů bočnice. Tato sada tuto nepřesnost eliminuje a zároveň sjednocuje vzhled s ostatními bočnicemi podobných vozů (Be, ABe, BCe) z naší produkce.
Vozy byly (stejně jako další vozy podobné konstrukce) v provozu ještě v polovině 60. letech např. v okolí Prahy (Posázavský pacifik). Vozy byly na Pacifiku převážně vytlačeny patrovými jednotkami na konci šedesátých let, ale na nedělních zrychlených vlacích z Davle vydržely až do roku 1971 také s dvanáctimístnými čísly. Skvěle se tak hodí do období začínající motorové trakce na lokálkové osobní vlaky, kde tyto vozy dosluhovaly. Vozy mají znázorněné náporové větráky LP, které vozy dostávaly až během provozu.
Bočnice je vyrobena z lakovaného kartonu, který je velmi pevný a tuhý. Po slepení bočnice ze 2 vrstev se bočnice nijak neprohýbá. K původní plastikové stavebnici jí přilepte vteřinovým lepidlem. Rámy oken jsou samostatný díl a lepí se nabarvené až po povrchové úpravě vozu. Zasklení si každý modelář vyrobí z čiré fólie podlepením rámů zboku. Hloubka rámu okna pod hranou bočnice je 0.5 mm a hloubka rámů oken je 0.3 mm. Nijak výrazně se neliší od původní LPH stavebnice.
Obtisky obsahují žluté popisy pro období 1950 – 1968 (epocha III). Poslední vozy se možná dočkaly přečíslování na UIC číslo na konci 60. let, toto přeznačení ale zřejmě proběhlo jen administrativně a vozy již na skříň nové číslo neobdržely, dojezdily tak se starým označením.
V každé obtiskové sadě je na výběr několik kombinací čísla vozu a provozovaného období – 2 čísla před a 2 čísla po přečíslování vozů v 2. polovině 50. let. Individuální čísla můžeme upravit, pokud dodáte podklady (číslo vozu + období provozu).
Zdroj náčrtku: Jindra,Frolík – Osobní vozy ČSD 1967
Použití: Z původní stavebnice se nepoužije bočnice a nahradí se bočnicí z této sady. Zbytek stavebnice se může použít beze změn, nejlépe doplnit ještě leptanou sadou. Bočnici slepte libovolným lepidlem (disperzní, vteřinové, polyuretanové) k sobě i k vozu. Poté přilepte nadokenní větráky. Díl s rámy oken nabarvěte odděleně a vlepte až po nástřiku vozu zelenou. Zasklete fólií zevnitř vozu.