Stavebnice skříně, rámu lokomotivy, masek podvozků z leptaného plechu, leptaný krablovaný plech na ochoz lokomotivy. Obsahuje obtisk s popisem. Neobsahuje jímky stlačeného vzduchu. Zde si můžete stáhnout podrobný návod ke stavbě.
Dieselelektrické lokomotivy řady T 466.0, známé pod přezdívkami Pílštyk či Fujara, byly vyvinuty a vyráběny Turčianských strojírnách v Martině s použitím licenčních francouzských motorů Pielstick od počátku 70. let minulého století. Staly se typickými stroji v okolí Mladé Boleslavi, Břeclavi, Brně, Praze Vršovicích či okolo naší Kroměříže, a to především v nákladní dopravě, ale byly vybaveny i vytápěcím agregátem a používány v dopravě osobní. Pracovaly i v rychlíkové vozbě například na tratích Liberec - Chomuotv, Č. Budějovice - Most. Koncem osmdesátých let byly staženy do několika působišť a na začátku let devadesátých padlo rozhodnutí je postupně rekonstruovat na řadu 714, která jezdí dosud. Původní lokomotivy však jezdily ještě kolem roku 2001 a ještě v roce 2005 bylo v provozu posledních pět strojů. Zdroj informací: Atlas motorových lokmotiv, M-Presse
Je vyrobena technologií leptání z mosazného plechu. K jejímu sestavení je třeba určitých zkušeností a vybavení (pájecí pasta, kapalina). Zato výsledek je opravdu přesný model, odolný na rozdíl od odlitků, kontury jsou tenké, díly pružné - lze je natvarovat dle potřeby, na rozdíl od plastu. Prostě, za trochu námahy model odpovídající novým trendům v modelářství. Snímky - DK model.